БРЮССЕЛЬ -

Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер виступив за продовження переговорів про членство Туреччини в Європейському союзі.

— Туреччина — наш сусід, і ми не можемо дозволити собі забути про неї. Я не прихильник припинення діалогу з Анкарою, за що ратують у Європейському парламенті, -—сказав голова ЄК в інтерв'ю виданню Politiko.

Юнкер торкнувся також теми виходу Великобританії з ЄС, зазначивши, що Brexit — дуже складний процес, пов'язаний з безліччю проблем. Голова Єврокомісії порівняв вихід Великобританії з об'єднання з «головним болем». Політик підкреслив при цьому, що цей процес не можна повернути назад.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель 20 липня оголосив про зміну зовнішньополітичного курсу держави щодо Туреччини в зв'язку з арештами німецьких журналістів і правозахисників. Рішення було погоджене з канцлером Ангелою Меркель і головою Соціал-демократичної партії Мартіном Шульцем.

Зокрема, були переглянуті умови, на яких Німеччина надає Туреччини інвестиційні кредити і економічну допомогу, наприклад, в якості державних гарантій під кредити. Крім того, буде переглянуте надання допомоги Європейського союзу в рамках підготовки Туреччини до вступу в ЄС.

Також ФРН має намір посилити свої рекомендації з безпеки для громадян країни, що бажають відвідати Туреччину.

Також Німеччина у липні вивела свої ВВС з турецької військово-повітряної бази «Інджірлік».

ФОТО, джерело: АА

QHA