СТРАСБУРГ (QHA) -

Глава Європейської комісії Жан-Клод Юнкер 13 вересня виступив на пленарній сесії Європарламенту у Страсбурзі з програмою реформ.

Серед пріоритетів ЄС — розширення єврозони і приєднання до Шенгенської угоди всіх країн, що входять до ЄС.

До єврозони повинні приєднатися і всі східноєвропейські члени ЄС, серед яких Болгарія, Румунія, Польща та Угорщина. Частиною шенгенської зони також повинні стати всі країни Євросоюзу. А ось Туреччині у Європейському Союзі, на думку Жан-Клода Юнкера, найближчим часом місця немає, при цьому він наголосив, що Європа як і раніше «простягає руку» дружби Туреччини.

Жан-Клод Юнкер також запропонував ряд важливих реформ, на його думку, необхідних Євросоюзу. Зокрема мова йде про злиття постів голови Єврокомісії та голови Європейської Ради (зараз ним є екс-прем'єр Польщі Дональд Туск), введення посади «європрокурора», здатного схвалювати закони по боротьбі з тероризмом на території всього ЄС, нові заходи з посилення міграційних правил і зміцнення кордонів ЄС.

Глава Європейської комісії заявив, що ЄС необхідний власний міністр фінансів. Такий міністр, за словами Жан-Клода Юнкера, має бути одночасно заступником голови Єврокомісії. На думку Юнкера, міністр повинен направляти роботу Єврогрупи, що об'єднує 19 країн, які мають спільну валюту.

Разом із тим він наголосив на необхідності загального бюджету Євросоюзу.

Крім того, Жан-Клод Юнкер запропонував створити Європейське агентство з кібербезпеки для кращого захисту Європи від кіберзагроз.

ФОТО: інтернет

QHA