КИЇВ (QHA) -

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький заявив, що Антикорупційний суд не зможе розпочати роботу у 2018 році. Про це він повідомив під час спільної прес-конференції з керівником Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артемом Ситником.

Він зазначив, що створення в Україні Антикорупційного суду є необхідним.

— Перше питання, за який ми найбільше переживаємо, це створення і початок функціонування антикорупційного суду, адже приклади, які є у світі, вони підтверджують, що цей суд потрібен. Я не такий оптиміст, як Артем Сергійович (Ситник), і бачу темпи голосування закону і обговорення. І, знаючи українські реалії, я боюся, що цей суд не зможе запрацювати у 2018 році, на жаль, сказав він.

Холодницький додав, що конкурси до Антикорупційного суду будуть складнішими, ніж до Антикорупційної прокуратури.

— Я бачу це по конкурсній системі. Конкурси до Антикорупційного суду, напевно, будуть складнішими, ніж до Антикорупційної прокуратуру, де за результатами третього етапу конкурсу ми з 300 людей вибрали тільки чотирьох. Уявіть, яка буде ситуація з обранням суддів. Це час, якого у нас немає, вважає він.

Нагадаємо, глава місії МВФ в Україні Рон ван Роден заявив, що прийняття законопроекту про Антикорупційний суд, який подав президент України Петро Порошенко, в цій редакції порушує зобов'язання України перед міжнародними партнерами. Він зазначив, що всього до документу є 9 системних зауважень, розбитих на три групи: про процедуру добору суддів, про положення закону, спрямовані на гальмування створення АКС, а також про юрисдикцію суду.

Раніше президент України Петро Порошенко передав до Верховної Ради України проект закону про Антикорупційний суд. Порошенко позначив проект як невідкладний.

QHA