КИЇВ (QHA) -

З боку Меджлісу на зустрічі були присутні лідер кримськотатарського народу, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу Рефат Чубаров, члени Меджлісу Гаяна Юксель та Ескендер Барієв.

У зустрічі взяли участь в.о. міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, заступник міністра з питань ТОТ та ВПО Юсуф Куркчі, глава Служби голови Меджлісу Арсен Жумаділов.

В ході бесіди обговорювалися поточні питання, пов'язані з репресіями та переслідуваннями російською окупаційною владою кримських татар і громадян України інших національностей у тимчасово окупованому Криму, ситуацією на материковій частині України, а також кроки, які робить Україна на міжнародній арені в контексті деокупації Криму.

Важливим предметом уваги учасників зустрічі стала тема надання Україні безвізового режиму з країнами ЄС та особливостей його використання українськими громадянами, які постійно проживають на тимчасово окупованих територіях.

Також були обговорені питання політичних в'язнів у Криму, зокрема членів Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова. Сторони погодилися з необхідністю розгляду нових форм спільної діяльності для притягнення уваги міжнародної спільноти до проблем кримських татар у Криму та звільнення політв'язнів.

Крім того, на зустрічі йшлося про проміжні підсумки спільних дій щодо реалізації низки рішень, прийнятих на міжнародному рівні, зокрема резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Про становище в галузі прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна)» від 19 грудня 2016 року, проміжного рішення Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року, що зобов'язує РФ відновити діяльність Меджлісу у Криму, і рішення Комітету міністрів РЄ щодо Криму від 3 травня 2017 року. Після прийняття цих вкрай важливих для України і Криму міжнародних рішень як і раніше актуальним залишається питання про їхню реалізацію на практиці.

QHA