АНКАРА -

Перед турецькими військами з самого початку була поставлена ​​задача знищити бойовиків різних терористичних організацій, особливо ІДІЛ, повідомив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу.

Міністр висловив стурбованість діями прихильників режиму Башара Асада, що призвели до загибелі понад 600 тисяч сирійців.

— Режим вчинив нелюдські злочини, застосувавши проти мирного населення хімічну зброю, зокрема бочкові бомби і хлористий газ. Як можна вважати такий режим законним?  запитує Чавушоглу.

На його думку, після закінчення правління режиму Асада буде неважко відновити країну.

Якщо зусилля у напрямку політичного перехідного процесу у Сирії принесуть результати, і боротьба з ІДІЛ буде успішною, то проблем у майбутньому устрої Сирії після Асада не буде, зазначив міністр.

Незважаючи на те, що до складу міжнародної коаліції по боротьбі з ІДІЛ входять 68 країн, мають місце складнощі у виробленні спільної стратегії дій, повідомив глава відомства.

— На тлі перемог над ІДІЛ на полі бою ми повинні сконцентруватися на політичних зусиллях у Женеві і Астані, зазначив Чавушоглу.

Нагадаємо, 22 березня державний секретар США Рекс Тіллерсон провів конференцію міністрів закордонних справ країн, які беруть участь у коаліції проти ІДІЛ. Нарада відбулася у Державному департаменті у Вашингтоні, округ Колумбія, і стала першою зустріччю коаліції, до якої входять 68 країн, у повному складі.

Джерело і фото: АА

 

QHA