БЕРЛІН -

Міністр закордонних справ ФРН Зігмар Габріель заявив, що Туреччина не зможе вступити до Євросоюзу, поки країною править президент Реджеп Таїп Ердоган.

— Це не означає, що ми не хочемо їх, але турецький уряд при Ердогані швидко рухається в протилежний бік від того, що представляє Європа... Абсолютно ясно, що Туреччина в нинішньому стані не стане членом ЄС, — сказав міністр в інтерв'ю німецькій газеті Bild.

Голова МЗС Австрії Себастьян Курц раніше також заявляв, що з нинішнім керівництвом вступ Туреччини до ЄС неможливий навіть до 2023 року. Курц назвав політику турецького лідера Таїпа Ердогана диктаторською.

Відносини ЄС і Туреччини погіршилися після невдалої спроби військового перевороту в країні влітку 2016 року. Євросоюз розкритикував реакцію Анкари на путч — масові арешти і подібні заходи.

Особливо загострилися відносини Туреччини з Австрією та Німеччиною. Перша наполягає на припиненні переговорів про вступ Турецької Республіки до організації. Друга заявляє про перегляд економічної політики щодо Анкари, кредитних та інвестиційних програм після арешту правозахисників у Туреччині.

ФОТО: АА

QHA