МАРІУПОЛЬ (QHA) -

На території Донбасу зараз знаходиться 470 російських танків і даний конфлікт не заморожений, а навпаки — розвивається. Таку думку на брифінгу висловив міністр закордонних і європейських справ Великого Герцогства Люксембург Жан Ассельборн, який сьогодні перебуває з візитом у Маріуполі на запрошення міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.

Як передає кореспондент QHA, сьогодні після відвідування позицій української армії в Широкиному, Жан Ассельборн виглядав здивованим і трохи розгубленим. Він зазначив, що ситуація на Донбасі свідчить про бойові дії професійних армій.

— Очевидно, що там (у районі Широкиного, — ред.) проходять військові дії професійної військової армії. За моїми відомостями, на території Донбасу зараз знаходяться 470 російських танків. І це не заморожений, а конфлікт, що розвивається.

У ніч на 13 березня селище Широкине, яке розташоване в декількох кілометрах від Маріуполя, було обстріляне з танків. Коментуючи це, міністр закордонних справ Люксембургу зазначив, що головним завданням для Люксембургу є надання гуманітарної допомоги населенню постраждалих від війни районів Донецької області. За його словами, Люксембург планує надати допомогу в розмірі 500 тисяч євро на додаток до тих 7 мільйонів євро, які вже були виділені.

— Сьогодні я не говорив в цьому селищі (Широкиному, — ред.) про Мінські угоди, мене більше цікавило людське життя. Звичайно, цього (обстрілів, — ред.) не відбувалося б, якби всі дотримувалися Мінських угод. Ви знаєте, що армія Люксембургу не відноситься до найпотужніших армій у світі. І ми навряд чи зможемо допомогти українським військовим, тому головним завданням для нас є гуманітарна допомога. Ми плануємо надати допомогу в розмірі півмільйона євро, і вже надали допомогу більш, ніж на сім мільйонів.

Говорячи про необхідність забезпечити територіальну цілісність України і про санкції, Жан Ассельборн акцентував, що Крим, безумовно, є частиною України, однак дієвість санкцій для його повернення є недостатньою.

— Ми продовжуємо шукати способи для підтримки України, її цілісності. Безумовно, Крим є частиною України, але ми бачимо, що санкції не можуть допомогти на сто відсотків у цій ситуації. Не можна просто так взяти і забрати частину території чужої країни.

У свою чергу, міністр закордонних справ України Павло Клімкін подякував колезі за те, що протягом вже трьох років Люксембург допомагає Україні. Павло Клімкін також акцентував, що його колега з Люксембургу прекрасно розуміє, що відбувається в Україні, що країна є жертвою зовнішньої, російської агресії, а під час візиту зміг переконатися, що на території Донбасу діє повноцінна російська армія.

— Жан і Люксембург із 2014 року посилено допомагав нам. Мені було важливо, щоб Жан потрапив до Широкиного. Він прекрасно розуміє, що відбувається в Україні. Але я вважаю, що для нього було дуже важливим відчути все емоційно і побачити своїми очима. Я побачив його реакцію, коли ми разом стояли навпроти зруйнованої школи в Широкиному... І сьогодні Жан мав можливість переконатися в тому, що тут діє повноцінна російська армія. Це тактика свідомих обстрілів нашої інфраструктури та ескалації конфлікту.

Голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський також зазначив, що Росія змінила тактику щодо Донбасу, і країни Євросоюзу повинні розуміти це, щоб мати можливість об'єктивно оцінювати ситуацію та приймати рішення. Зокрема, постійними обстрілами цивільних об'єктів, інфраструктури, сільськогосподарських територій російські окупанти застосовують тактику «випаленої землі», намагаючись витіснити Україну.

— Ми бачимо зміну тактики росіян. Спершу вони хотіли, щоб Україна провела вибори на непідконтрольних територіях і зробити легітимними бойовиків, які там знаходяться. Тепер вони створюють умови для неможливості проживання на цих територіях, витісняючи Україну. Це повинні побачити члени Євросоюзу, як то кажуть, «поки мужик не пощупає — не повірить».

Павло Жебрівський також подякував Люксембургу за гуманітарну допомогу Донеччині.

— Матеріальний ресурс, який Люксембург може надати для відновлення Донеччини — це важливий внесок у мир.

QHA