МЮНХЕН (QHA) -

Голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер відзначив, що український конфлікт стане однією з тем, які будуть обговорюватися на Мюнхенській конференції з безпеки, яка стартувала сьогодні, 16 лютого. Про це німецький дипломат заявив у інтерв'ю DW.

— Задумайтеся про Донбас, задумайтеся про Україну, задумайтеся про Крим. Ці конфлікти невирішені, через них щодня вмирають люди, — зазначив глава міжнародного дискусійного форуму з безпеки.

У цьому контексті, за словами Ішингера, однією з важливих тем форуму буде невирішена проблема — як Захід має ставитися до Росії.

Він також сказав, що вважає вкрай тривожною ситуацію в Сирії, і ця тема буде однією з основних на Мюнхенській конференції. Ситуація в Сирії, за його словами, "вкрай незвичайна", оскільки до цього конфлікту залучені безліч могутніх учасників світової політики — Росія, США, Туреччина, Іран, Ізраїль та інші.

Якщо одна країна-член альянсу може почати військову конфронтацію проти свого союзника, то існує ризик виникнення конфлікту всередині НАТО, зазначив Ішингер, вказавши на розбіжності США і Туреччини. Така ситуація може обернутися кризою самого Північноатлантичного альянсу, підкреслив голова Мюнхенської конференції.

Як повідомлялося, у Мюнхенській конференції з безпеки візьмуть участь понад 20 керівників держав і урядів, а також глави найбільших міжнародних компаній. Серед них: президент України Петро Порошенко, генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, генсек ООН Антоніу Гутерреш, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, прем'єр-міністр Британії Тереза ​​Мей, австрійський канцлер Себастьян Курц і прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху.

QHA