КИЇВ (QHA) -

Поставки сировини з окупованих територій Донбасу жодним чином не поповнюють скарбницю терористичних формувань «ДНР» і «ЛНР», оскільки місцеві підприємства, зокрема ті, що знаходяться на окупованій території, повністю інтегровані в економіку України і платять податки до держбюджету. Про це глава МВС України Арсен Аваков розповів у своєму інтерв'ю для агентства «Інтерфакс».

Він зазначив, що підприємства ДТЕК розплачуються з працівниками за допомогою українського банку, що означає, що дані гроші не виходять з економіки України.

— Все підприємства ДТЕК зареєстровані в Україні: як ті, які перебувають на нашій території, так і ті, які перебувають на тому боці. Гроші, які між ними циркулюють гривня. Вугілля поставляється з шахт, що належать або афілійованим ДТЕК, я це перевіряв, аж до того, що запрошував до себе на бесіду директора ДТЕК і поцікавився: «А як ви платите шахтарям готівку возите через кордон»? На що він відповів, що у всіх шахтарів є картки, які обслуговуються в українському банку. Тобто гроші не виходять за межі України.

Також Арсен Аваков зазначив, що Україна отримала в якості податку з підприємств групи ДТЕК понад 36 млрд грн, що становить п'яту частину доходів бюджету.

Сума податків, які заплатив цей комплекс підприємств до державного бюджету минулого року  36,1 млрд грн, це близько 20% дохідної частини держбюджету.

Глава МВС повідомив, що повна зупинка поставок сировини з ОРДЛО в результаті може призвести до того, що як мінімум 300 тисяч осіб на вільній території України і 125 тисяч на окупованій залишаться без роботи, припиниться робота Авдіївського коксохімічного заводу і металургійних комбінатів Маріуполя, черезщо «ляже» весь металургійний ланцюжок України. В результаті цих катастрофічних для енергетики України подій тариф на електроенергію підніметься на 25-30%.

Нагадаємо, акція «блокади торгівлі з окупантами» розпочалася 25 січня, коли активісти заблокували залізницю Луганськ-Лисичанськ-Попасна на ділянці Гірське-Золоте, а також станцію Світланове із закликами про припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. 26 січня прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом блокування залізниці в Луганській області на лінії розмежування.

15 лютого Кабінет Міністрів в ході позачергового засідання своїм рішенням ввів надзвичайний стан у енергетиці терміном на місяць. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав активістів, які заблокували рух потягів з окупованих бойовиками територій України, зупинитися. Також він звернувся до РНБО та силових відомствх, адже блокада завдає шкоди економіці України і є загрозою національній безпеці.

QHA