КИЇВ (QHA) -

У Міністерстві оборони України від 13 лютого відбулася зустріч міністра оборони України, генерала Степана Полторака і народного депутата України, голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова. Про це повідомляє інтернет-представництво Міноборони.

Міністр оборони і народний депутат обговорили події, які відбулися в ніч на 13 лютого 2017 року поблизу селища Чонгар Херсонської області, а також перспективи і порядок призову на військову службу за контрактом у складі кримського підрозділу бригади морської піхоти ЗС України громадян із Криму і Севастополя.

ЗСУ проявили готовність розглянути заяви членів громадського об'єднання «Аскер» і згідно із законодавством дозволити служити в армії України у складі кримського підрозділу бригади морської піхоти ВМС.

За запевненням МО, формування підрозділу буде відбуватися з урахуванням віросповідання і традицій особового складу, будуть створені умови для дотримання релігійних потреб віруючих різних релігійних конфесій.

Після завершення зустрічі сторони дійшли висновку, що інцидент вичерпано.

Нагадаємо, вранці 13 лютого з'явилась інформація про те, що люди у військовій формі захопили базу громадського об'єднання «Аскер» у селі Чонгар Херсонської області.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров підтвердив факт нападу на «аскерівців». За його даними, у результаті конфлікту між українськими військовими та представниками кримськотатарського батальйону в селі Чонгар у ніч з 12 на 13 лютого були пошкоджені окремі споруди і майно громадської організації «Аскер».

Начальник прес-служби оперативного командування «Південь» сухопутних військ Збройних сил України Ігор Бірюков спростував слова Чубарова, заявивши, що представники «незаконного збройного формування» прибули на місце облаштування позицій ЗСУ, тому військовим довелося затримати і роззброїти «аскерівців».

Пізніше на місці інциденту працювали представники національної поліції та СБУ. Туди ж прибули представник Меджлісу кримськотатарського народу в Херсонській області Абмеджіт Сулейманов і координатор акції «Громадянська блокада Криму» Ленур Іслямов.

ФОТО: сайт Міноборони України

QHA