МАДРИД (QHA) -

Глава Каталонії Карлес Пучдемон може оголосити про проведення дострокових місцевих виборів.

Пучдемон перед засіданням уряду Іспанії планує зробити офіційну заяву про проведення виборів у відповідь на намір Мадрида ввести пряме правління в Каталонії.

За непідтвердженою інформацією, місцеві вибори можуть пройти вже 20 грудня 2017 року.

QHA повідомляло, що Карлес Пучдемон заявив, що не виступатиме у Сенаті Іспанії 26 жовтня. Раніше очікувалося, що засідання парламенту Каталонії мало розпочатися о 10:00 26 жовтня, після чого Пучдемон збирався відправитися до Мадриду, щоб виступити перед Сенатом.

Нагадаємо, президент Європейської Комісії (ЄК) Жан-Клод Юнкер застеріг від проголошення незалежності Каталонії. Він вважає, що шляхом односторонньої незалежності можуть піти багато регіонів. Юнкер переконаний, що вихід Каталонії зі складу Іспанії може призвести до того, що ситуація в регіоні стане занадто складною для ЄС.

Президент Каталонії Карлес Пучдемон анонсував перед каталонськими депутатами створення незалежної республіки, однак тут же оголосив, що офіційне проголошення суверенітету відкладається на кілька тижнів.

Своє рішення про незалежність він обґрунтував результатами референдуму, який відбувся 1 жовтня і в якому брали участь 43% каталонців з 5,3 млн тих, що мають право голосу. З них 90% висловилися за суверенітет. Референдум був оголошений Конституційним судом Іспанії незаконним, а його результати анульовані.

Джерело: El Pais

QHA