КИЇВ (QHA) -

Глава МЗС Великобританії Боріс Джонсон на сторінках турецького видання Yeni Şafak висловив свою думку про окупацію Криму Російською Федерацією.

У статті "4-та річниця незаконної анексії Криму" глава британського зовнішньополітичного відомства розповідає турецьким читачам про захоплення Криму російськими військовими у 2014 році.

Джонсон зазначає, що анексія Криму була зроблена під брехливим приводом захисту місцевого населення.

— Таким чином, Росія захопила в України близько 29 тис. кв. км території і порушила один із основоположних принципів міжнародного права — непорушності кордонів. Не можна силою захоплювати землі суверенної держави і змінювати кордони. Це перший з 1945 року випадок насильницької зміни кордонів у Європі, коли була захоплена частина території європейської країни, — написав він.

Росія, за словами Джонсона, порушила підписаний нею Будапештський меморандум, який гарантував територіальну цілісність України.

Британський міністр зазначив, що після анексії Криму Росія почала військову кампанію на сході України, у результаті якої загинули 10 тисяч осіб і більше 2 млн. людей стали вимушеними переселенцями.

— А пасажири літака MH17 стали ще однією жертвою цієї трагедії, — написав Джонсон, розповідаючи про збитий росіянами на Донбасі літак малазійських авіаліній.

Джонсон зазначив, що усі цивілізовані країни мають рішуче протистояти агресії Росії.

— Це означає, що ми зобов'язані продовжити дію санкцій у зв'язку із анексією Криму і домогтися припинення війни на сході України, — зазначив він.

Раніше Джонсон у своїй статті, присвяченій четвертій річниці окупації Криму, яку 22 лютого опублікувало британське МЗС, повідомив, що світова спільнота має пам'ятати про жахливі наслідки анексії Росією Криму та подвоїти зусилля у справі захисту спільних цінностей і захисту міжнародного права.

Джерело: Yeni Şafak

QHA