КИЇВ (QHA) -

Іноземні партнери України повинні активніше реагувати на порушення прав людини в окупованому Криму. Про це на Facebook написала перший віце-спікер Верховної Ради, представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко.

За її словами, іноземні партнери-країни багато говорять про боротьбу з корупцією, посилення демократичних процесів, прозорості економіки, розумну кадрову політику в Україні, але забувають говорити про свої зобов'язання щодо гарантій безпеки і захисту прав людини у Криму і на Донбасі.

— Часто наші європейські партнери роблять гучні заяви на захист українських громадських організацій (це їх повне право, тим більше що вони підтримують ці організації), але мовчать, немов у рот води набрали, щодо арештів у Криму, суворих вироків російської окупаційної влади проти українців чи кримських татар. Ви чули заяви іноземних урядів щодо судилищ над Балухом або Чийгозом? Я ні. Зате деякі іноземні чиновники радять нам спочатку вирішити проблему Донбасу, а потім Криму... написала Геращенко.

Вона також зазначила, що українські політики не дають ЄС і США забути, що Крим і Донбас — це українські території, і не дозволяють зняти це питання з міжнародного порядку денного.

Нагадаємо, що сьогодні, 8 серпня, тривають судові дебати у справі Ахтема Чийгоза, де «суд» заслуховує сторону захисту.

Як повідомляло раніше QHA, на сьогоднішньому засіданні 7 серпня прокурор підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму Анастасія Супряга запитала для Ахтема Чийгоза 8 років позбавлення волі.

Пізніше засідання несподівано перенесли на 9:30 ранку 8 серпня. Офіційна причина — займання силового кабеля у приміщенні суду.

Нагадаємо, Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року та вже більше двох років утримується у слідчому ізоляторі Сімферополя за звинуваченням в організації масових заворушень перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року, де проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Справу Чийгоза суд розглядає у рамках сфальсифікованої «справи 26 лютого».

QHA