КИЇВ (QHA) -

Україна наполягає на допуску Міжнародного Комітету Червоного Хреста та інших гуманітарних місій до пошуку і звільнення захоплених бойовиками ОРДЛО українських військовополонених. Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомила представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Мінських переговорів Ірина Геращенко.

За її твердженням, допуск нейтральної міжнародної місії до роботи на окупованих територіях Луганської та Донецької областей допоможе деполітизувати процес.

— Не дивлячись на всі обіцянки Путіна (про доступ до ОРДЛО гумміссій — ред.) на всіх зустрічах у Нормандські форматі, незважаючи на всі заклики світових лідерів, незважаючи на постійні заклики України, що саме аполітична, нейтральна місія МКЧХ має робити цю роботу, щоб максимально деполітизувати процеси, пов'язані із заручниками... Українська сторона наполягає на виконанні 7 пункту Мінських угод, на негайному допуск МКЧХ та інших гуманітарних місій до окупованих територій та їх залученні до процесу пошуку заручників.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, наприкінці грудня Ірина Геращенко відзначала тенденцію, що проросійські бойовики з ОРДЛО не включають до списків на обмін близько половини українських бранців, і при цьому наполягають на обмінах по 700 бойовиків на 50 військовослужбовців ЗСУ.

ФОТО: інтернет

QHA