СТРАСБУРГ (QHA) -

Європейським політикам доведеться взяти частину відповідальності за порушення прав людини на окупованих територіях, якщо делегація Російської Федерації (РФ) повернеться до ПАРЄ. Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко в ефірі українського телеканалу.

— Сьогодні активізувалися спроби повернути російську делегацію без виконання нею будь-яких умов, тобто без виконання резолюцій Ради Європи, яка вимагає від Російської Федерації поваги міжнародного гуманітарного права, прав людини, суверенітету і територіальної цілісності України, вимагає віддати анексований, вкрадений Крим і піти з Донбасу, — зазначила вона.

Геращенко заявила, що неприпустимо закривати очі на порушення прав людини і насильство у зв'язку із російською агресією проти України.

Вона додала, що місія української делегації у ПАРЄ — інформувати про складну ситуацію з правами людини на окупованих РФ територіях України.

— Ми стоятимемо на позиції, що погоджувальна позиція, діалог — це прекрасно, але тоді всі європейські політики повинні взяти на себе також частину відповідальності за потурання у порушенні прав людини.

QHA повідомляло, що генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що Росія повинна повернутися до роботи в ПАРЄ до саміту організації, який відбудеться у 2019 році. Він зазначив, що це має статися через зміни правил асамблеї, щоб «повернути на борт» всі країни-члени організації. Ягланд додав, що повернення РФ означатиме відновлення захисту органів Ради Європи на території «усіх 47 країн-членів».

Нагадаємо, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вважає, що Турбйорн Ягланд підтримує питання про зняття політичних санкцій з Росії. За його словами, Парламентською асамблеєю Ради Європи у листопаді була ухвалена резолюція, яка може створити умови для повернення російської делегації до ПАРЄ.

У свою чергу, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова В'ячеслав Голуб заявив, що питання повернення російської делегації до ПАРЄ буде відтерміноване на невизначений термін, але, у той же час, російські лобісти намагатимуться повернути її. У разі, якщо РФ не повернеться до ПАРЄ, їй загрожує виключення з Ради Європи.

Джерело: 112 Україна

QHA