КИЇВ (QHA) -

Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко прокоментувала сьогоднішню заяву Путіна на прес-конференції після саміту БРІКС про те, що миротворці повинні взяти під контроль тільки лінію зіткнення, заявивши, що президент Росії Володимир Путін намагається спотворити ідею введення миротворців на Донбас.

— Путін у кращих традиціях гібридної війни намагається спотворити ідею українського керівництва про миротворців на Донбасі, перевернути все з ніг на голову. Він доручає своєму вірному міністру Лаврову подати резолюцію в Радбез ООН про миротворців на лінії зіткнення. Хвилиночку: лінія зіткнення стала лінією зіткнення через російську агресію. Для нас це лінія дотику, дотику з тимчасово окупованими Мордором територіями, які ми обов'язково повернемо. Це лінія, яка повинна зникнути назавжди з української землі в день повернення контролю над кордоном. Це не український кордон, тому не може бути й мови про миротворців виключно вздовж лінії зіткнення, написала вона у Facebook.

Крім того, Ірина Геращенко наголосила, що українська сторона наполягає на введенні миротворців ООН на всю територію окремих районів Донецької та Луганської області, при цьому їхній мандат повинен закінчуватися тільки на українсько-російському кордоні.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що присутність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішення конфлікту на сході України, однак миротворці повинні перебувати на лінії розмежування "і ні на яких інших територіях".

Нагадаємо, Україна вже два роки наполягає на введенні миротворців на Донбас.

QHA повідомляло, президент України Петро Порошенко має намір просити про введення миротворців на Донбас на сесії Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку у вересні.

ФОТО: інтернет

QHA