КИЇВ (QHA) -

Білорусь вставила вже "другий ніж у спину України" під час голосування Третього комітету ООН за резолюцію з прав людини в Криму.

Про це заявила перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко на своїй сторінці у Фейсбуці.

— Це — не нейтральна позиція, а цілком конкретна. Нейтральні країни хоча б утрималися, Білорусі знову не вистачило "нейтральності" для іншої від РФ позиції.

Геращенко зазначила, що Мінськ, демонструючи свою заангажованість, все ще претендує на роль нейтрального майданчика для переговорів щодо Донбасу.

— Я, як український політик і як учасник переговорів у Мінських групах, розцінюю вчорашнє голосування білоруської делегації в Третьому комітеті ООН за резолюцію щодо Криму, як таке, яке йде врозріз з гучними заявами про нейтральність. Це другий ніж у спину України. Після подібного минулорічного голосування.

Крім цього, Геращенко подякувала послу України в ООН Володимиру Єльченку, лідеру кримськотатарського народу, Уповноваженому президента України у справах кримських татар Мустафі Джемілєву та заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу, які дуже багато зробили для просування резолюції.

Нагадаємо, 14 листопада на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН було ухвалено оновлений проект резолюції з прав людини в анексованому Криму. У результаті голосування 71 країна виступила «за» прийняття документа, 25 — «проти» і 77 утрималися.

QHA повідомляло, що глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що рішення Третього комітету ООН з посилення резолюції про права людини в анексованому Криму є черговим ляпасом Росії, так як вміст документа став більш жорстким у порівнянні з попереднім варіантом.

QHA