КИЇВ (QHA) -

Перший віце-спікер Верховної Ради України виступила на сьомому Національному експертному форумі, організованому Інститутом Горшеніна в четвер 15 червня, передає кореспондент QHA.

— Україна могла отримати безвіз раніше. Але для цього мала бути консолідація еліт для голосування, імплементації необхідного законодавства для лібералізації візового режиму. Те ж і з угодою про асоціацію, з планом дій щодо членства в НАТО.

Неконсолідована позиція українських політиків дала привід Німеччині і Франції сказати, що в Україні немає єдиної думки, заявила вона.

За словами Геращенко, ключовий виклик, який сьогодні стоїть перед українським парламентом і політичними елітами, це вміння домовлятися.

Я вважаю великим гріхом позицію політичних партій «Самопоміч», РПЛ і «Батьківщина», які входять до демократичного табору, але тільки через свої політичні амбіції перебувають в опозиції, сказала вона.

Нагадаємо, в кінці 2014 року у Верховній Раді було створено коаліцію «Європейська Україна» у складі БПП, «Народного фронту», Радикальної партії, «Самопомочі» та «Батьківщини». Радикальна партія вийшла з коаліції влітку 2015 року після прийняття в першому читанні проекту змін до Конституції про децентралізацію.

QHA