КИЇВ (QHA) -

У президентському законопроекті про реінтеграцію окупованих територій Крим і Донбас розділені, оскільки «методологія повернення територій буде різною».

Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко на своїй сторінці у Фейсбуці.

— Чому в законі розділені питання Криму та Донбасу? Ми все одно боремося за повернення Донбасу та Криму, але навіть у міжнародному праві ситуація з цими вкраденими українськими територіями визначається різною термінологією: Крим анексований, на Донбасі повзуча анексія, росіяни відмовляються визнати там свою присутність. Методологія повернення цих територій також буде різною, це очевидно, — написала вона.

Крім цього, Геращенко додала, що необхідно законодавчо відзначити присутність РФ на Донбасі.

Раніше QHA повідомляло, що 6 жовтня Верховна Рада України в першому читанні прийняла президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу.

Спікер Андрій Парубій зазначив, що з закону про реінтеграцію Донбасу прибрали пункт про Мінські угоди, і Верховна Рада таким чином визнала те, що Росія — держава-агресор.

Відповідно до законопроекту, у випадку введення воєнного стану в окремих районах Донецької та Луганської областей припиняються повноваження обласних, районних і сільських рад.

QHA