ВАШИНГТОН (QHA) -

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш засудив проведення ракетних випробувань у Північній Кореї (КНДР) і закликав Пхеньян утримуватися від дестабілізації ситуації в регіоні. Про це заявив офіційний представник генсека ООН Стефан Дюжаррик.

Він зазначив, що глава ООН вважає, що таким чином КНДР порушує резолюцію Ради Безпеки і нехтує думкою міжнародної спільноти.

— Генеральний секретар закликає КНДР утриматися від подальших дестабілізуючих кроків. Генеральний секретар підтверджує рішучість працювати з усіма сторонами над зниженням напруженості, заявив Дюжаррик.

У відомстві зазначили, що це була саме міжконтинентальна балістична ракета. Згідно з резолюцією Ради безпеки, КНДР заборонено розробляти ядерну зброю та засоби її доставки.

У Пхеньяні відреагували на таку заяву і заявили, що країна має право зміцнювати обороноздатність «на фоні нинішньої ворожої політики Вашингтона».

Нагадаємо, запуск КНДР балістичної ракети в ніч на середу викликав новий виток напруженості навколо Північної Кореї та її ядерної програми. Балістична ракета, запущена КНДР, після приблизно 50 хвилин польоту впала у виключній економічній зоні Японії. Ракета пролетіла над островом Хоккайдо і звалилася у Тихий океан. Президент США Дональд Трамп заявив, що запуск ракети КНДР «не змінює підхід США до північнокорейського питання».

Джерело: ТАСС

QHA