КИЇВ (QHA) -

Відповідальність за смерть шести поліцейських під час збройного зіткнення різних формувань правоохоронців у Княжичах лягає на начальника поліції Києва Андрія Крищенка. При цьому ставити питання про відповідальність глави МВС Арсена Авакова «не є адекватним». Таку заяву на засіданні комітету з питань правоохоронної діяльності зробив генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент QHA.

— Проводиться досудове розслідування, яке веде прокуратура. Відповідальність за застосування спецназу несе начальник міліції Києва Крищенко. Слідством встановлено, що о 1:51 спрацювала сигналізація на пункті обміну валют, а вже о 2:08 на місце прибула машина, яка не була обладнана сигнальним маячком. Під час огляду об'єкта екіпажем другої машини були виявлені двоє людей у формі ДСО. З 4:00 до 4:52 було застосовано зброю, в результаті чого загинули шестеро людей. Слідчими було опитано четверо потерпілих. Всі учасники події були тверезими. На даний момент оперативниками з'ясовується, хто першим почав стрілянину. Ставити питання про відповідальність Авакова не є адекватним. Керівник операції і глава Київської міліції має нести відповідальність за загибель людей, заявив Юрій Луценко.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, в ніч з 3 на 4 грудня у селі Княжичі під Києвом через неузгодженість дій правоохоронців сталася трагедія, в результаті якої загинуло п'ятеро співробітників поліції.

Пізніше виконуючий обов'язки глави Нацполіціі Вадим Троян заявив, що саме глава київської поліції Андрій Крищенко прийняв рішення направити співробітників спецназу КОРД у Княжичі під Києвом.

Раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко заявляв, що «люди, які керували операцією, діяли непрофесійно і неправильно», називаючи серед основних причин трагедії відсутність розпізнавальних знаків на одязі і транспорті загиблих оперативників.

ФОТО: інтернет

QHA