КИЇВ (QHA) -

Генеральна прокуратура України виявила 120 фігурантів у справі збитого малайзійського борту MH-17 на Донбасі. Про це в інтерв'ю для «Укрінформ» розповів перший заступник Генерального прокурора України Дмитро Сторожук.

Він зазначив, що зараз йде планування спільних з Міжнародної слідчою групою операцій із притягнення реальних винуватців до відповідальності за злочин.

— За результатами слідства ми встановили 120 осіб, які фігурують у справі збитого Боїнга. При винесенні підозр плануємо досить цікаві операції. Вони неймовірно складні, до їх виконання будуть залучатися абсолютно всі правоохоронні органи п'яти країн — учасників Міжнародної спільної слідчої групи. Ми прагнемо не просто винести декларацію про причетність до цієї трагедії чиновників Російської Федерації. Ми хочемо, щоб реальні люди понесли реальне покарання і були представлені в суді.

При цьому, як розповів співробітник ГПУ, генеральний прокурор Нідерландів Фред Вестербек двічі звертався до Російської Федерації за сприянням у розслідуванні, та обидва рази був проігнорований. У Росії, як і раніше, наполягають на непричетності офіційного Кремля до конфлікту на Донбасі.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, за підсумками розслідування слідчі з групи Bellingcat постановили, що російський зенітно-ракетний комплекс «БУК», з якого терористи збили малайзійський Боїнг MH-17, на окупований Донбас був перевезений під контролем відставного офіцера розвідки Росії Сергія Дубинського. Також слідчі стверджують, що пізніше Дубинський був вигнаний з лав проросійських бойовиків за участь у фінансових злочинах. На даний момент терорист проживає в одному із селищ Ростовської області Росії.

ФОТО: інтернет

QHA