ФЕОДОСІЯ (QHA) -

Сьогодні вранці видання Reuters, посилаючись на свідчення двох своїх журналістів, повідомило про постачання до Феодосії 11 липня двох турбін, схожих на турбіни виробництва німецького концерну Siemens.

Агентство відзначило, що у нього немає достовірного підтвердження того, що це були саме турбіни Siemens, однак їх форма і розмір відповідають фотографіям газотурбінних систем цієї компанії, кожна з яких складається з двох основних компонентів: самої турбіни і генератора.

— У Reuters немає незалежного підтвердження, що обладнання в порту було турбінами Siemens. Воно являло собою чотири об'єкти циліндричної форми декількох метрів у довжину, покритих блакитним і сірим брезентом, — йдеться у новини видання.

Фотографія була зроблена журналістами 11 липня.

Сьогодні також стало відомо, що в ніч на 13 липня одну турбіну вивезли з Феодосії спецтранспортом до передмістя Сімферополя на місце будівництва теплоелектростанції. Про це у соцмережах повідомляють очевидці перевезення великогабаритного вантажу.

Відзначається, що уздовж всього маршруту слідування — по трасі Сімферополь—Феодосія — був розміщений озброєний спецназ.

— По всій дорозі від Сімферополя озброєні специ на узбіччях, — написав близько третьої години ночі на сторінці Автопартнер Крим/ДТП ДПС ПДР один із користувачів.

У березні німецький концерн Siemens заявив, що виконав поставки чотирьох газових турбін російському «Технопромекспорту». Згідно з контрактом, поставлені турбіни призначені для будівництва електростанції на Таманському півострові Росії.

Раніше агентство Reuters з посиланням на джерела повідомило, що в обхід санкцій ЄС до Криму були поставлені турбіни виробництва німецького концерну Siemens, які Росія планує використовувати для нових кримських ТЕС. При цьому Кремль стверджує, що турбіни, які встановлюються в Криму, зроблені у РФ з вітчизняних компонентів.

Зараз Siemens заявляє про намір судитися, вимагаючи від росіян вивезти турбіни з Криму.

ФОТО: Reuters, інтернет

QHA