ЛУККА (QHA) -

Міністри закордонних справ країн «великої сімки» (США, Канада, Великобританія, Німеччина, Франція, Італія, Японія) дійшли згоди, що, поки Асад залишається на посаді президента Сирії, конфлікт у країні вирішити неможливо. Про це повідомляє BBC.

При цьому про нові санкції проти Росії у зв'язку з підтримкою Кремлем режиму Башара Асада дипломати домовитися не змогли. Ініціативу про обмежувальні заходи щодо РФ висунув міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон.

Сторони засудили використання хімічної зброї Башаром Асадом і висловили підтримку діям США, зокрема, ракетним ударам по сирійській авіабазі.

У контексті російської агресії на Донбасі та окупації Криму РФ, глави МЗС країн G7 знову нагадали, що санкції залишаться в силі до повного виконання Росією Мінських угод і відновлення суверенітету України на територіях її міжнародно визнаних кордонів.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки 7 квітня почали військову операцію проти сил режиму Башара Асада у Сирії.

Американський ракетний удар був завданий по базі «Шайрат» ВВС режиму Асада. Як заявив представник Пентагону полковник Джефф Девіс, масивний удар став відповіддю на застосування режимом хімічної зброї в місті Хан Шейхун провінції Ідліб, у результаті якого загинуло більше 100 і постраждало близько 500 мирних жителів, включаючи дітей.

Радбез ООН так і не зміг схвалити проект резолюції про хіматаку в Сирії 4 квітня, оскільки Міністерство закордонних справ Росії назвало його категорично неприйнятним.

ФОТО: інтернет

QHA