КИЇВ (QHA) -

Член Меджлісу кримськотатарського народу, голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру Ескендер Барієв повідомив, що його родичів викликають на допит в ФСБ.

За словами Бариева, повістки про виклик на допит до слідчого ФСБ прийшли його батькові, матері, сестрам, дружині і тещі. У Барієва батько (84 роки) з інвалідністю, він переніс три інсульти і страждає на моторну афазію, матері — 79 років.

Я, Барієв Ескендер, відкрито заявляю:

1. Не чіпайте моїх близьких, вони не мають ніякого відношення до моєї діяльності і моєї громадянської позиції; 2. Я не ховаюся. Я публічний. Проживаю у м. Київ. Я відкрито, зокрема і на міжнародному рівні, заявляю про свою позицію, про порушення прав людини у Криму, які здійснює окупаційна влада; 3. Вважаю, що Крим  тимчасово окупована територія російською окупаційною владою і кримськими бандформуваннями; 4. Анексію Криму Російською Федерацією не визнаю; 5. Вважаю, що окупаційна влада у Криму проводить репресії і геноцид по щодо мого народу, написав політик на своїй сторінці у Facebook.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров прокоментував заяву Барієва.

За словами Чубарова, у відповідь на вимоги Генеральної Асамблеї ООН скасувати незаконну заборону російськими окупаційними судами діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, російські карателі посилили репресії щодо активістів кримськотатарського руху, а також рідних і близьких членів Меджлісу.

Нагадаємо, вчонра, 20 грудня, Рада Адвокатської палати Москви винесла рішення по дисциплінарне провадження стосовно адвоката незаконно затриманого окупантами у Криму українського активіста Володимира Балуха Ольги Дінзе, яка була порушена за поданням Мін'юсту Росії у зв'язку із її відмовою надати адміністрації СІЗО рукописи, отримані від довірителя.

QHA