ВІДЕНЬ (QHA) -

Федеральна Служба Безпеки Росії вимагає від вихователів у дитячих садках стежити за дітьми в окупованому Криму.

Про це заявив заступник гендиректора телеканалу ATR Айдер Муждабаєв під час виступу спільно з постійним представником президента України в АР Крим Борисом Бабіним і членом Меджлісу кримськотатарського народу Ескендером Барієвим в офісі Організації безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) у Відні.

— Мені відомі факти, коли вихователі в дитячому садку записують, що говорять діти 3-5 років. Якщо дитина не стрибає від радості, коли співають пісні про Росію або говорять, що "Путін наш президент", то вони формують списки, передають їх до ФСБ, і ФСБ заносить ці сім'ї до розряду неблагонадійних. Потім телефонують до цих сімей і кажуть, що знають про антиросійські настрої та беруть сім'ю на облік, — зазначив він.

Також Муждабаєв звернув увагу на тоталітарний характер окупаційної влади в Криму.

— Система влаштована так, що вже давно на роботі або в транспорті ніхто нічого не говорить, щоб на нього не дописали донос. Доноси обчислюються тисячами, — сказав він.

Барієв, у свою чергу, зазначив, що потрібно докласти максимум зусиль для того, щоб весь світ дізнався про утиск кримських татар.

Нагадаємо, раніше Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що для просування нової резолюції ООН про порушення прав людини в Криму Україна планує посилити роботу з країнами Організації Ісламського співробітництва.

QHA