СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Російський адвокат Марк Фейгін прогнозує посилення репресій проти членів Меджлісу кримськотатарського народу в окупованому Криму.

На думку адвоката, дії ФСБ щодо них можна звести в один процес, умовно названий ним «великою меджлісівською справою».

Про це Марк Фейгін розповів у інтерв'ю інформаційному агентству QHA:

— Судячи з того, що відбувалося протягом минулої осені-зими і буквально до останніх подій та річниці 26 лютого, можна говорити, що ФСБ дійсно готує «велику меджлісівську справу». Причому я не думаю, що це буде якась стаття, яка дозволяла б просто полякати. Я думаю, мова йде про серйозніші переслідування за статтями Кримінального кодексу РФ, наприклад за тероризм або шпигунство (276-а). Я вірю, що така справа десь у надрах Управління ФСБ по Криму або навіть на Луб'янці точно є.

Фейгін впевнений, що Меджліс кримськотатарського народу створює величезну загрозу для статусу Криму як нібито російської території. Саме цим страхом Кремля мотивований запуск такої справи:

Кремль, звісно, докладатиме усіх зусиль, щоб остаточно роздробити, розігнати, знищити на території Криму прихильників Меджлісу кримськотатарського народу. Для цього дуже підходить створення «шапкової» справи, яке всотає кілька десятків членів Меджлісу, що залишилися у Криму. Я думаю, про це слід говорити і висвітлювати у ЗМІ, передбачаючи цю справу і таким чином уже готуючи людей у Криму до того, що ситуація може піти найнепередбачуванішим чином.

Адвокат вважає, що доля «великої меджлісівської справи» залежить від активності міжнародних організацій і України, яка має багато можливостей якщо не запобігти, то максимально оприлюднити незаконні дії окупантів.

Міркуючи про можливі дії України, адвокат наголосив:

Україна повинна адміністративними методами забезпечити доступ іноземних дипломатів до Криму з Москви, оскільки діставатися до півострова, перетинаючи адміністративний кордон з материковою Україною, для них важко. Зараз треба дати можливість європейським і американським представникам їздити на суди. Це може бути рішення Кабміну України, який повинен затвердити перелік таких осіб. Тут повинні бути міжнародні журналісти, які з Москви можуть літати до Сімферополя, і адвокати як особлива ​​категорія.

Крім того, на думку Марка Фейгіна, Україні необхідно жорстко поставити питання про створення платформи з визначення статусу Криму, де він буде врегульований згідно з нормами міжнародного права. Такий майданчик може бути сформований на базі країн Чорноморського регіону без участі Росії.

Крім цих першочергових кроків, є ще маса інших питань, які потребують активної участі української держави, додав Марк Фейгін, наприклад матеріальна допомога сім'ям кримськотатарських політв'язнів:

Багато хто з них перебуває, на мій погляд, просто в тяжкому становищі, адже це багатодітні сім'ї, а також допомоги, яку тут організовують, недостатньо. Все-таки має бути організована державна допомога. 

QHA