ВАШИНГТОН (QHA) -

Міжнародна правозахисна організація Freedom House засудила дії Росії в Криму відносно незаконних затримань адвокатів Еміля Курбедінова і Миколи Полозова і активіста Сейрана Салієва.

На думку авторитетних правозахисників, окупаційні російські влади силами своїх спецслужб формують у Криму територію, де не буде можливостей для захисту базових прав людини.

Про це через сторінку в Фейсбук організації повідомив віце-президент з міжнародних програм Роберт Герман.

— Росія повинна звільнити Курбедінова і Салієва і почати дотримуватися норм міжнародного права щодо окупованих територій. Постійні порушення російськими силами основних правових принципів перетворили Крим на територію, де базові права людини більше не дотримуються, і де залишилося дуже мало надії на можливість законного оскарження свавілля з боку сил безпеки.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, вранці 25 січня адвоката Миколи Полозова незаконно затримали в Сімферополі співробітники ФСБ і повезли до управління для допиту в якості свідка у справі Ільмі Умерова. Адвокат розцінив це дію спецслужб окупантів як викрадення.

Адвоката Еміля Курбедінова затримали вранці 26 січня і звинуватили в правопорушення за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами) за публікацію в соцмережі в 2013 році. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістською пропагандою, яку йому інкримінують, не займався. Рішенням суду його визнали винним і заарештували на 10 діб.

Вранці 26 січня у будинку ветерана національного руху Зодіє Салієвої та її сина Сейрана в Бахчисараї співробітники ФСБ провели обшук. Сейран Салієв був доставлений до «суду». Його звинуватили за статтею 20.29 КоАП Росії — поширення екстремістських матеріалів, і статті 20.3 КоАП Росії — пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій. Рішенням «суддів» йому було призначено 12 днів адміністративного арешту.

ФОТО: інтернет

QHA