МОСКВА (QHA) -

25 вересня Московський міський суд розгляне клопотання російських слідчих про продовження терміну утримання під вартою українського журналіста Романа Сущенка, затриманого в Росії майже рік тому.

Про це повідомив адвокат Сущенка Марк Фейгін на своїй сторінці в соцмережах. За його словами, слухання справи призначене на 10:30.

27 червня Лефортовський районний суд Москви продовжив термін утримання під вартою Сущенка ще на три місяці, до 30 вересня.

Нагадаємо, Федеральна служба безпеки Росії 30 вересня минулого року у Москві затримала кореспондента українського агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка, який приїхав до Росії у приватних справах. Йому інкримінували «співпрацю з українською розвідкою», «цілеспрямований збір відомостей про діяльність Збройних сил і військ національної гвардії Російської Федерації». Це, на думку слідства, є загрозою для безпеки РФ.

Кримінальну справу російські слідчі порушили за статтею «шпигунство».

Сущенко всі звинувачення заперечує. Українська сторона називає звинувачення проти журналіста безпідставними і вимагає негайно його звільнити.

Нагадаємо, раніше адвокат Марк Фейгін повідомив, що помічник президента Російської Федерації Владислав Сурков має намір вирішити проблеми санкцій, обмінявши українського журналіста Романа Сущенка на військового РФ Віктора Агєєва.

QHA