МОСКВА (QHA) -

Євросоюз та його партнери продовжують проводити політику невизнання незаконної анексії Криму Російською Федерацією, повідомила високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні на прес-конференції у Москві.

— Наша дискусія була корисною, конструктивною. Ми у Євросоюзі завжди вважали, що краще мати діалог не тільки всередині ЄС, а й з глобальними гравцями, одним з яких є Росія. Ми маємо різну оцінку конфлікту на сході України і анексії Криму, сказала Федеріка Могеріні.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров знайшов нове «виправдання» анексії українського півострова, порівнявши його з Фолклендськими островами.

— Оскільки Федеріка вимовила слово «Крим»... Крим це частина РФ, у повній відповідності з волевиявленням народу Криму. І вже принаймні я не чув, щоб ЄС оскаржував заяви, які багато прем'єр-міністрів Великобританії робили, коли ішлося про Фолклендські острови, і до Британії адресувалися б резолюції Генасамблеї ООН, які проголошують необхідність Аргентині і Великобританії сісти за стіл. Відповідь з Лондона була одна: ніхто не вправі оскаржувати право Фолклендських островів на самовизначення, заявив Лавров.

Федеріка Могеріні зазначила, що сторони обговорили подальші шляхи співпраці з метою виконання Мінських угод і припинення конфлікту на Донбасі.

ФОТО: інтернет

 

QHA