СТРАСБУРГ (QHA) -

Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні у зв'язку з третьою річницею анексії Криму Росією опублікувала заяву щодо анексії Криму Росією. Зазначена заява від імені Європейського союзу була поширена Представництвом ЄС в Україні у п'ятницю.

Зокрема, у документі вказується, що Євросоюз непохитний у своїй підтримці територіальної цілісності України і продовжує засуджувати Росію за це безпрецедентне порушення міжнародного права.

— Три роки минуло з моменту анексії Автономної республіки Крим та міста Севастополь Російською Федерацією. Європейський Союз залишається незмінно відданим суверенітету і територіальної цілісності України. Євросоюз у черговий раз підкреслює, що не визнає і продовжує засуджувати це порушення міжнародного права. Це порушення залишається прямим викликом для міжнародної безпеки, має серйозні наслідки для міжнародного правопорядку, який стоїть на захисті єдності та суверенітету всіх держав, — зазначено в заяві.

В Євросоюзі висловили бажання вести супровід представниками Європи судових процесів у Криму і закликали РФ звільнити всіх, хто був засуджений російськими судами у Криму з порушеннями міжнародного права.

— Ми спонукаємо до повного дотримання права на юридичний супровід. Крім того, ЄС у черговий раз закликає до негайного звільнення Олега Сенцова, Олександра Кольченка і всіх тих, кого затримали і засудили з порушенням міжнародного права, — заявила високопоставлений дипломат ЄС.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 13 березня Рада Європейського Союзу продовжила санкції відносно Росії за військову агресію та окупацію територій України ще на 6 місяців. Стверджується, що аргументів для зняття або ослаблення санкцій європейські дипломати не побачили.

ФОТО: інтернет

QHA