ТАЛЛІН (QHA) -

Естонія засуджує проведення Росією виборів в окупованому Криму і не визнає їхніх результатів. Про це йдеться у заяві міністра закордонних справ Естонії Свена Міксера, яку поширила прес-служба.

Естонський МЗС рішуче засудив здійснену Російською Федерацією чотири роки тому незаконну анексію Криму, під час якої були проігноровані положення української Конституції, свободи і бажання українського народу і встановлені міжнародні правила. У відомстві зазначили, що Крим є і залишиться частиною України.

Естонія також засудила серйозні порушення Росією міжнародного права.

— Місцевих жителів насильно призивають на службу в Російських збройних силах, примушують прийняти російське громадянство, у них відчужують майно, накладаються обмеження на свободу слова і свободу віросповідання. За чотири роки життя населення півострова погіршилося, причому близько 40 000 жителів залишили його через психологічний і фізичний тиск. Анексія ускладнила і підтримання зв'язку з проживаючими в Криму естонцями, — йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що для спостереження за незаконними виборами в окупованому Криму в ЦВК зареєструвалися 43 спостерігача з 20 країн світу, як розповів заступник повноважного представника президента Росії у Південному федеральному окрузі Кирило Степанов.

Раніше QHA писало, що ЄС підтвердив невизнання російської окупації Криму.

QHA