АНКАРА (QHA) -

4 квітня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган прийняв у президентській резиденції Уповноваженого президента України, народного депутата, лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва.

Трохи пізніше пан Джемілєв розповів кореспонденту QHA про те, як пройшов його одноденний візит до Туреччини і про що він зміг поговорити з Ердоганом за закритими дверима:

— У нас була мета: зустрітися з усіма послами європейських держав. Але у зв'язку із їхньою річною програмою це зробити досить-таки складно. Під час свого візиту я встиг розповісти про сьогоднішню ситуацію у Криму в Міністерстві закордонних справ Туреччини.

В обід я побував на прямому ефірі на турецькому державному телеканалі TRT, де став гостем Ердена Караоглу. Там також зміг розповісти всім, хто цікавиться островом, про те, як нині справи у Криму.

Зустріч з турецьким президентом Ердоганом пройшла у досить теплій і дружній атмосфері. Вона тривала приблизно годину. Ми поговорили про наші проблеми, торкнулися того, що українсько-турецькі відносини необхідно покращувати. Ми обговорили з турецьким лідером деякі проблеми наших співгромадян, які змушені були залишити Крим (наприклад, проблему з житлом), а також становище наших співвітчизників у російських в'язницях.

Незабаром Реджеп Тайіп Ердоган зустрінеться з Путіним на саміті G20, і я передав турецькому лідерові все, що хотів би сказати з приводу Криму. В першу чергу це свобода наших ув'язнених співгромадян, це зняття заборони мені і Рефату Чубарову на в'їзд до Криму і тощо. Колись Путін сказав Ердогану: «Я простягнув руку Мустафі, але він її не прийняв». Але ми зможемо з ним говорити тільки тоді, коли він покине Крим.

У Києві у нас є в планах проекти з будівництва мечеті і житла. Мені ще належить зустріч із главою київської адміністрації. Якщо це питання вирішиться до приїзду пана Ердогана до Києва, то ми проведемо з ним урочисте відкриття.

Дуже важливі для нас такі слова Ердогана: «Ми не визнали і ніколи не визнаємо окупацію Криму. Наш основний принцип — до самого кінця захищати територіальну цілісність України».

Нагадаємо, що в рамках свого візиту Мустафа-аг'а також зустрівся з послами України і Польщі у Туреччині. Однією з головних тем обговорення стало питання порушення прав людини в окупованому Криму.

QHA