ДАР-ЕС-САЛАМ (QHA) -

Виступаючи на прес-конференції в африканському місті Дар-ес-Салам (Танзанія), президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган знову наголосив на необхідності реформування нинішньої структури Організації Об'єднаних Націй.

Зокрема, турецький лідер особливо акцентував увагу на тому, що необхідно ліквідувати такі поняття, як постійне і тимчасове членство у Раді Безпеки ООН:

— Закликаю світову спільноту об'єднатися і домогтися реформи структури ООН таким чином, щоб у Раді Безпеки були по черзі представлені всі 193 країни-учасниці. Необхідно ліквідувати поділ на постійних і тимчасових членів РБ ООН. Кожні два роки мають змінюватися по 10 країн, потім ще 10. Це необхідно зробити, щоб змінити долю світової спільноти,  підсумував Ердоган, вважаючи, що в РБ ООН можуть бути представлені 20 держав, а не 15, як зараз.

Одне з проблемних питань структури ООН, яке піддається постійній критиці — це право вето постійних країн-членів організації. Так, нагадаємо, за останнє десятиліття Російська Федерація, яка є постійним членом Ради безпеки ООН, не оминала шансу використовувати своє законне право вето в тих випадках, коли резолюція якимось чином стосувалася її варварських дій. 2008 року це була Грузія, 2011-го — підтримка союзного режиму Башара аль-Асада у Сирії, 2014-го — початок військових дій на Сході України та незаконна окупація Криму.

Детальніше читайте на QHA: Сирія — це пляма на совісті Ради безпеки ООН

ФОТО: інтернет

QHA