СТАМБУЛ (QHA) -

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликав визнати Єрусалим окупованою столицею Палестини. З такою заявою він виступив на позачерговому саміті Організації ісламської співпраці.

За його словами, рішення президента США Дональда Трампа про офіційне визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю є незаконним.

— Закликаю всі країни, що виступають на захист справедливості і міжнародного права, визнати Єрусалим окупованою столицею палестинської держави.

Крок президента США є спробою покарати палестинський народ, який десятиліттями чинить опір окупаційній політиці Ізраїлю. Ізраїль  держава, що проводить політику терору,  наголосив Ердоган.

За його словами, Вашингтон підтримує не ту сторону, яка виступає за мир, а тих, хто робить мир неможливим.

— У період активної боротьби з тероризмом рішення Трампа зіграло на руку фанатикам, пояснив глава держави.

Президент наголосив, що рішенням глави Білого дому Ізраїль фактично був винагороджений за політику терору.

Цю нагороду Трамп в одиночку вручив ізраїльтянам. Незаконне рішення США підтримав лише Ізраїль, який продовжує окупацію Єрусалиму. Дякуємо всім країни, які не визнали нелегітимне рішення. В ході переговорів, проведених з багатьма світовими лідерами, зокрема Папою Римським Франциском, був продемонстрований рішучий підхід до теми Єрусалиму,  констатував турецький лідер.

Ердоган наголосив, що ісламські країни повинні зробити все можливе для того, щоб палестинська держава було повноцінно представлено у дипломатичній сфері. Це рішення має бути озвучене за підсумками поточного саміту ОІС, вважає турецький президент.

 Країни, що досі не визнали палестинську державу, повинні зробити цей крок, який важливий для забезпечення балансу сил і справедливості в регіоні. Як чинний голова Організації ісламської співпраці закликаю США до якнайшвидшого перегляду вкрай помилкового, провокаційного і незаконного кроку,  зазначив турецький лідер.

Зазначимо, раніше Ердоган вже називав Ізраїль терористичною державою.

Він звинуватив поліцію Ізраїлю в невідповідному застосуванні сили проти палестинських протестувальників і заявив, що Ізраїль є "репресивною, окупаційною державою".

Джерело: Анадолу

QHA