МОСКВА -

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликав російського колегу Володимира Путіна закрити всі пов'язані з PKK і PYD організації на території Росії.

Перед початком зустрічі у розширеному складі в Москві президент Ердоган запропонував своєму російському колезі відмовитися в офіційних заявах від терміна "нормалізація" у двосторонніх відносинах. Країни вже пройшли цю стадію, зазначив президент.

Крім того, президент вважає за необхідне зняти всі обмеження в авіасполученні. Квота на польоти між двома країнами має бути скасована, зазначив Ердоган.

Глава держави також вважає за доцільне залучення турецьких промисловців до питання поставки літаків МС-21.

Ще одним важливим питанням є зняття візових обмежень, наголосив Ердоган. За його словами, на даний момент візи вимагають навіть у членів екіпажів літаків. Це питання має бути вирішене найближчим часом, підкреслив президент.

Також було зазначено, що Сили безпеки двох країн тісно координують свою діяльність у Сирії, зокрема за операціями на півночі цієї країни, повідомив Ердоган.

У зв'язку вз цим президент повідомив, що у Анкари є інформація про те, що PKK і PYD діють у Росії під виглядом інших організацій. Ердоган розраховує, що російська влада вживе заходів, щоб припинити цю діяльність.

Президент також висунув ініціативу організувати найближчим часом переговори щодо врегулювання Нагірно-Карабахського конфлікту.

QHA