АНКАРА (QHA) -

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган поставив під сумнів питання довіри до НАТО.

Ердоган заявив, що в період максимальної загрози з території Сирії керівництво НАТО у 2015 році прийняло рішення відкликати ракетно-зенітні системи з Туреччини. Це, на думку турецького лідера, дало зрозуміти, що Альянс не здійснить підтримки Анкарі в разі атаки.

— Коли ж Туреччина почала переговори щодо закупівлі російських комплексів С-400 з метою зміцнення системи ППО, кілька провідних країн НАТО почали критикувати Анкару, — зазначив він.

Також президент Туреччини заявив, що Анкара має повне право на запобігання загрозам національній безпеці, яка, на його думку, виходить, зокрема, від курдських організацій.

Ердоган пообіцяв, що Туреччина не тільки завершить операцію в Ідлібі, але і "звільнить від терористів" сирійські райони Афрін і Мюнбіч.

— Туреччина завдасть удари по джерелах загрози нацбезпеки і в сусідньому Іраку, в тому числі в районі Кандиль, — підкреслив Ердоган.

Нагадаємо, раніше Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг від імені Північноатлантичного блоку приніс вибачення Туреччині у зв'язку зі скандалом, який виник в ході навчань Альянсу.

Відзначимо, в ході маневрів НАТО у Норвегії стався скандальний інцидент. Представники Альянсу встановили стенд з фотографіями "умовного противника", на яких були зображені Ататюрк і нинішній турецький лідер Таїп Ердоган.

Джерело: АА

QHA