АНКАРА (QHA) -

На російського посла у Туреччині Андрія Карлова вчинив замах терорист організації Фетхуллаха Ґюлена (FETÖ), яка влаштувала спробу військового перевороту 15 липня, заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

За словами турецького лідера, про причетність вбивці до руху Ґюлена свідчать багато факторів:

— Чоловік, який напав на російського посла у Туреччині, був членом терористичного руху Фетхуллаха Ґюлена. Все вказує саме на це, починаючи з атмосфери, в якій він зростав, і, закінчуючи зв'язками.

Ердоган висловив надію  і на те, що незабаром всі деталі розслідування з'ясуються. Певні зачіпки щодо вбивства посла на даний момент уже є. Результати будуть оприлюднені, щойно Служба національної розвідки і слідчі органи завершать роботу.

До розслідування вбивства залучено 120 фахівців. Станом на сьогодні затримано 11 осіб. Опрацьовується одна з версій про те, що Мевлют Мерта Алтинбаш (вбивця) був зарахований на службу в поліцію за підтримки FETÖ.

За пару днів до початку спроби військового перевороту Алтинбаш пішов у відпустку в управлінні поліції Діярбакира, де проходив службу. Відпустку вбивця провів у Анкарі. Зараз з'ясовується, що саме він робив у турецькій столиці.

Нагадаємо, як передавало QHA, 19 грудня на посла Росії у Туреччині Андрія Карлова було скоєно замах просто під час його виступу на відкритті галереї у Центрі сучасного мистецтва. Терорист, який стояв за спиною посла, спочатку відкрив вогонь у повітря, а потім вистрілив йому в спину. Посол помер у лікарні.

ФОТО: інтернет

QHA