КИЇВ (QHA) -

Перша леді Туреччини Еміне Ердоган і координатор Турецького агентства розвитку і співробітництва (TİKA) в Україні Хаджі Байрам Болат брали участь у відкритті дослідницького центру імені Ісмаїла Гаспринського в складі Інституту філології Київського національного університету ім. Т. Шевченка, передає кореспондент QHA.

— Ми сьогодні відкриваємо аудиторію імені Ісмаїла Гаспринського при технічній допомозі та підтримці Турецького агентства розвитку і координації, яке є нашим основним засобом підтримки в даному напрямку. Я вірю в те, що підтримка, яку ми сьогодні надаємо, підвищить якість освіти в інституті філології Київського національного університету ім. Т. Шевченка, — розповіла Еміне Ердоган.

За словами першої леді Туреччини, подібні проекти є символом зміцнення дружби між двома країнами, які знаходяться по різні боки Чорного моря.

— Ми б хотіли розвивати дослідження нашого спільного минулого і нести ці знання в майбутнє. Крим займає особливе місце в нашому серці, і ми вважаємо його невід'ємною частиною України, — заявила Еміне Ердоган.

Туреччина вже давно і плідно співпрацює з українськими вузами, і КНУ ім. Шевченко зокрема, допомагаючи налагодити взаємодію з іншої сторони Чорного моря.

— Інститут філології КНУ ім. Шевченка підтримує тісні та інтенсивні контакти з університетами Туреччини. В університеті ми часто згадуємо візит Реджепа Таїпа Ердогана і його виступ, що відбулися в січні 2011 року, які не могло нікого залишити байдужим. Його слова, сказані більше 5 років тому, не розходяться з його справами сьогодні, — повідомив ректор КНУ ім. Шевченка Леонід Губерський.

Турецька мова викладається у КНУ ім. Шевченка з 1990 року. За цей час були випущені сотні кваліфікованих викладачів турецької мови. У 2014 році, після анексії Криму, в інституті філології також почалося викладання кримськотатарської мови і літератури.

Нагадаємо, турецький президент Реджеп Таїп Ердоган разом з дружиною Еміне Ердоган сьогодні перебувають з офіційним візитом в Україні. Однією з головних тем двосторонніх обговорень є кримське питання і положення кримських татар в окупованому Криму.

QHA