КИЇВ (QHA) -

Затриманий в Білорусі українець Павло Шаройко здійснював свою професійну діяльність винятково як журналіст і те, що йому інкримінується, не має нічого спільного з реальністю. Про це заявив в ексклюзивному інтерв'ю QHA заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

За його словами, українське представництво в Білорусі безпосередньо спілкується з Шаройко.

— Ми робимо все, щоб цю справу вирішити з метою захисту прав нашого громадянина. Ми абсолютно не приймаємо риторику, яка звучить в ЗМІ про те, що це шпигун. Була офіційна заява відповідних органів, чітко задекларували, що вказаний журналіст не має ніякого відношення до спецслужб, — сказав він.

У відповідь на питання, чи можливі екстрадиція або помилування Шаройко, заступник міністра відповів, що це залежить від білоруської сторони.

QHA повідомляло, що перед затриманням українського журналіста Павла Шаройка президент Білорусі Олександр Лукашенко зустрічався з директором Служби зовнішньої розвідки Росії Сергієм Наришкіним.

Нагадаємо, 17 листопада про затримання кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройко в Білорусі повідомили голова Національної громадської телерадіокомпанії України Зураб Аласанія і генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін.

20 листопада в КДБ Білорусі повідомили, що український журналіст Павло Шаройко затриманий за звинуваченням у шпигунстві і нібито зізнався, що є співробітником кадрового апарату військової розвідки України, які працюють під прикриттям.

КДБ Білорусі оголосив персоною нон грата радника посольства України в Білорусі Ігоря Скворцова. Білоруські спецслужби стверджують, що він є співробітником Головного управління розвідки Міністерства оборони України та працював під прикриттям.

У відповідь Україна вислала з країни білоруського дипломата.

QHA