КИЇВ (QHA) -

Відомі політичні експерти і політтехнологи Віталій Бала, Михайло Басараб, Олексій Голобуцький, Богдан Буткевич, Євген Магда, Кирило Сазонов і Володимир Цибулько на прес-конференції 26 грудня виступили проти згадки їхніх імен у рейтингу, який складається Інститутом аналізу і менеджменту політики.

Як зазначив Євген Магда, таким чином російські агенти використовують репутацію авторитетних політичних аналітиків для розкрутки нікому не відомих кремлівських пішаків, що просувають інформаційний порядок денний Москви.

— Ми б не хотіли, щоб люди, які прислуховуються до нашої думки, відчували себе як відвідувачі громадського харчування, де в котлеті більше булки, ніж м'яса. Ми б не хотіли, щоб разом із людьми, які відповідально займають експертну позицію, були і люди, які говорять за методичками, що приходять із сусідньої країни, сподіваюся, ви всі знаєте, з якої, — заявив Євген Магда.

За словами експертів, в Україні діє ціла мережа ЗМІ, які прямо або побічно належать Росії, політичних експертів і політиків, що грають на руку Кремлю.

— Всі ми знаємо, що сьогодні наш ворог — це Російська Федерація. Але проблема в тому, що проти України здійснюється не тільки збройна, а й інформаційна агресія. Насправді в Україні діє мережа засобів масової інформації, експертів і політиків, які ґвалтують нашу свідомість і намагаються знищити нас зсередини. Якщо поточні тенденції триватимуть, все може привести до того, що ми отримаємо внутрішній фронт. Тому подальше толерантне ставлення до цілої мережі ЗМІ, які явно або латентно належать посібникам Януковича або Кремлю, толерантне ставлення до експертів, які не існують за межами цього телеканалу, вносить абсолютний деструктив у суспільство, — заявив політтехнолог Михайло Бесараб.

Довідка. Рейтинг медіацитування щомісяця складається Інститутом аналізу і менеджменту політики, очолюваним Русланом Бортником, відомим своїми критичними і провокаційними висловлюваннями на адресу української влади.

QHA