КИЇВ (QHA) -

Підбиваючи підсумки року, у Києві презентували результати соціологічного опитування 30-и провідних експертів України на тему «Оцінка роботи уряду 2016 року і перспектива його відставки 2017-го».

Відповідно до опитування, проведеного Агентством медіастратегій, більшість експертів (74%) вважає, що уряд працюватиме весь 2017-й рік, 20% опитаних не змогли відповісти, ну а відставку Кабінету Міністрів вважають можливою лише 6% респондентів.

Такий результат, за словами глави Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимира Фесенко, обумовлений тим, що в Україні все-таки почалося хоч якесь економічне зростання, а також тим, що до квітня 2017 року уряду надано імунітет.

— До квітня зняти цей уряд можна тільки "через вулицю". Спроби це зробити поки не увінчалися успіхом. Правових підстав у парламенті для його заміни немає. Тому до квітня таких великих ризиків не буде, але після завершення імунітету деякі політичні сили спробують розхитати ситуацію в парламенті, але якщо сьогоднішні тенденції пожвавлення соціально-економічного розвитку триватимуть і не з'являться, скажімо так, нові чинники політичної дестабілізації, тоді в уряду буде більше шансів залишитися. І для президента краще не ризикувати і продовжувати тенденції, що намітилися,  зазначив Фесенко.

Також експерти (80% опитаних) зазначили, що обрання нового уряду посприяло стабілізації політичної обстановки в Україні та забезпечило перші ознаки виправлення ситуації (7% респондентів)

У той же час, опитані вказують на недостатній рівень співпраці з Верховною Радою. Так, 50% відзначили, що уряд лише частково зміг вирішити цю проблему, а 17% взагалі вважають, що координація роботи з парламентом провалилася, і народні депутати приймають тільки ті закони, які вигідні їм самим.

Нагадаємо, як раніше повідомляло QHA, зростання валового внутрішнього продукту України у третьому кварталі поточного року за оперативними даними склало 1,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року.

QHA