КИЇВ (QHA) -

У вівторок 14 лютого, на прес-конференції «Чому захід не продає зброю Україні?» директор консалтингової компанії Defence Еxpress Сергій Згурець заявив, що західні компанії вкрай неохоче йдуть на співпрацю з Україною. За словами експерта, компанія здійснила аналітичний огляд військово-технічних проектів між Україною та іноземними партнерами. Протягом останніх двох років представники компанії контактували з представниками наших державних і приватних компаній, а також з представниками іноземних виробників на міжнародних виставках.

— В цілому, це була робота близько 100 українських та понад 30 іноземних компаній, які намагалися реалізувати спільні проекти з Україною. Незважаючи на три роки війни на Сході України, реальна продуктивність реалізації оборонних контрактів з європейськими та американськими оборонними компаніями є низькою, співпраця відбувається у дуже обмежених секторах і умов для забезпечення помітних проривів в переозброєнні української армії не відбувається.

Експерти вважають, що для виходу з такої невтішної ситуації в Україні необхідно розробити законодавство щодо розвитку ключових галузей оборонної промисловості.

— По-перше, потрібно заборонити експлуатувати тезу про необхідність летальної зброї та сконцентруватися на розвитку власної оборонної промисловості. Також потрібно прийняти рішення і сформувати законодавство щодо розвитку стратегічних галузей оборонної промисловості, зокрема, ракетно-космічної, авіаційної, суднобудівної, боєприпасів і приладобудування. Особливо важливо створити юридичну базу для приватно-державного співробітництва з виготовлення військової техніки, — зазначив директор з розвитку Defence Express Валерій Рябих.

Нагадаємо, на початку січня 2017 року «Укроборонпром» і американська компанія Aeros Worldwide підписали меморандум про наміри налагодити спільне виробництво гвинтівок М4 в Україні.

QHA