КИЇВ (QHA) -

Експерти Bellingcat довели щонайменше 150 випадків обстрілу українських військових баз артилерійськими підрозділами армією Російської Федерації. Про це йдеться в оприлюдненій 21 грудня доповіді «Неоголошена війна Путіна влітку 2014 року. Російська артилерія б'є по Україні».

— Ми вивчили прикордонну смугу на території України шириною у 22 кілометри в Донецькій області і в Луганській області до села Нижня Вільхова. На території Росії ми вивчили всю територію Ростовської області через кордон від місцевості, вивченої в Україні. Ми шукали місця обстрілу і вогневі позиції вручну, здебільшого за допомогою Google Earth. Пошук повторювався для супутникових знімків різного датування, повідомляється у звіті.

Також команда Bellingcat стверджує, що тисячі російських військовослужбовців отримали державні нагороди за участь у військових діях на території України.

Міжнародні експерти стверджують, що подібні події можуть трактуватися однозначно як відкрита військова агресія Росії проти України.

Як раніше повідомляло QHA, 18 грудня відбулася атака проросійських бойовиків на позиції ЗСУ на Світлодарській дузі.

Близько шостої ранку в неділю загони проросійських бойовиків почали артилерійську атаку з використанням мінометів і ствольної артилерії. Українська сторона дотримувалася режиму тиші.

Противник значними силами спробував здійснити обхідний маневр опорних пунктів Збройних сил України в районі населеного пункту Луганське з метою вибити передові підрозділи сил АТО із займаних позицій і змінити лінію зіткнення сторін.

Українські бійці прийняли бій, в ході якого перехопили ініціативу, відкинули противника і здійснили контратаку. Ворог був змушений відійти, кинувши при цьому військове майно і спорядження російського виробництва.

За даними розвідки, втрати противника склали понад 25 осіб убитими і до 30 пораненими.

ФОТО: інтернет

QHA