КИЇВ (QHA) -

Навіть якби у нової адміністрації США на чолі з президентом Дональдом Трампом виникло бажання переглянути статус окупованого Росією Криму, існують певні обставини, які не дозволять «дати задній хід». При цьому Україні важливо самій визначитися з деякими принциповими позиціями, які надалі декларуватимуться на міжнародній арені, щоб уникнути ризиків з питань окупованого Криму.

Про це заявив директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік НАНУ Володимир Горбулін у своїй статті для видання «ZN.UA».

— Я лише частково поділяю ті надмірні тривоги, які є сьогодні у деяких експертів щодо нового складу адміністрації президента США. З цим складом ми цілком можемо (і мусимо) працювати. Інша справа  чи розуміємо ми самі, чого хочемо від цієї адміністрації? А питання аж ніяк не другорядне. Які наші принципові позиції, які ми хочемо досягти за підтримки США? Тим більше, що яким би епатажним не здавався новий президент, все одно є обставини, які він навряд чи зможе змінити і «дати задній хід», зокрема про статус Криму.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, в контексті дискусії з американськими ЗМІ про «можливі зв'язки з Кремлем» новообраного президента США, Дональд Трамп нагадав, що Росія являє собою серйозну міжнародну загрозу. Він згадав дії Росії у Сирії, агресію РФ проти України, окупований Крим і нарощування російського ядерного озброєння як загрозу світовій безпеці.

ФОТО: інтернет

QHA