КИЇВ (QHA) -

Швидке повернення анексованого півострова можливе лише у разі серйозних катаклізмів у РФ. Про це заявив політолог, керівник центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

Фесенко вважає, що лише великі внутрішні труднощі можуть змусити Кремль піти на серйозні поступки.

— Повернути окуповану територію ми можемо лише у разі різкого ослаблення Росії, або в разі виникнення серйозних внутрішніх проблем у Росії. Це стосується в першу чергу Криму і Донбасу, припустив експерт.

Політолог вважає, що Росія також може піти на серйозні і принципові поступки в силу того, що їй просто невигідно буде далі продовжувати бойові дії на Донбасі, залучати свої ресурси, людей для збереження контролю над сходом України.

Фесенко зазначив, що росіяни стосовно Донбасу можуть піти на деякі поступки заради того, щоби зняти санкції і домовитися із Заходом.

— Це питання часу, внутрішньої ситуації в Росії, або очікувати інший варіант миру, або ми погоджуємося на умови Росії,  сказав він.

У той же час він наголосив, що "значна частина суспільства цього не прийме, і тоді це призведе до внутрішнього конфлікту".

Також він нагадав про переговори щодо врегулювання збройного конфлікту в Нагірному Карабаху, які тривають вже близько 25 років, але так і не принесли реальних результатів.

Раніше Фесенко розповів у ефірі Радіо Hayat про новий політичний сезон у Верховній Раді, прокоментував заяву Земана і питання Донбасу та Криму.

Джерело: Сьогодні

QHA