КИЇВ (QHA) -

З огляду на рейтинги основних кандидатів, можна не сумніватися, що новий господар палацу на Єлисейських полях визначиться у другому турі, який намічено провести 7 травня. На вихід до другого туру претендують принаймні чотири кандидати.

— Погляди кандидатів у президенти Франції Франсуа Фійона і Марін Ле Пен на Карабах і Крим — це просто ганьба!

Так емоційно прокоментував для азербайджанського інтернет-видання «Azeri.Today» позицію двох з претендентів відомий французький політолог, експерт ЄС в області зовнішньої та оборонної політики, президент Клубу континентального європейського союзу Олів'є Ведрін, який перебуває зараз в Києві.

— Так, вони дійсно вважають, що Карабах повинен бути переданий Вірменії, а Крим — Росії. Це відбувається від їхнього незнання справжньої історії та принципів міжнародного права, що гарантують територіальну цілісність держав, непорушність кордонів. І це не просто велика проблема, а справжнісінька ганьба! — переконаний Ведрін.

Політолог нагадав азербайджанському журналісту про те, що під час дебатів на французькому телебаченні обидва кандидати в президенти запропонували переглянути кордони не тільки України, а й інших європейських країн, скликавши для цього міжнародну конференцію. Причому, на думку експерта, причини такої спільної позиції у конкурентів — різні:

— Якщо Фійон так стверджує через незнання історії та принципів міжнародного права, то Ле Пен діє за вказівкою Москви. Вона пішла ще далі Фійона і запропонувала визнати незаконну анексію Криму, тому що вона отримала гроші від Росії на проведення своєї передвиборчої кампанії.

Разом з тим французький політолог вважає, що найбільші шанси на перемогу на президентських виборах у Франції — аж ніяк не у Ле Пен:

— Я думаю, що найбільше шансів бути обраним президентом Франції — у Еммануеля Макрона або Франсуа Фійона. Але, незалежно від того, хто переможе на майбутніх виборах, Франція не покине ЄС, — резюмував Ведрін.
Додамо, що схожих поглядів на питання територіальної цілісності держав на пострадянському просторі дотримується ще один із четвірки лідерів виборчої кампанії — лівак Жан-Люк Меланшон. Найбільш же послідовно проти російської анексії Криму виступає однопартієць чинного президента, соціаліст Бенуа Амон. Але, на думку соціологів, останнім часом його рейтинг помітно просів — навряд чи політик з рівнем підтримки громадян у 8% зможе пройти до другого туру.

Для українців оптимальним президентом Франції (а значить, і новим представником країни в Нормандській четвірці) міг би стати лідер ліберального руху «Вперед» Емманюель Макрон з 24-процентним рівнем підтримки французів.

Нагадаємо, що ще в лютому лідер центристської партії «Демократичний рух» Франсуа Байру зійшов з дистанції і закликав свій електорат підтримати Макрона, для того щоб не допустити перемоги на виборах ультраправого Національного фронту.

У п'ятницю 21 квітня, напередодні першого туру президентських виборів у Франції, політолог Олів'є Ведрін відвідав офіс QHA і дав інтерв'ю для нашого видання. Слідкуйте за стрічкою новин QHA!

ФОТО: інтернет

QHA