КИЇВ (QHA) -

Військовий експерт і народний депутат Дмитро Тимчук вважає, що ідея «прощення» боргів жителів Криму українським банкам говорить про те, що затія з «кримнашем» стає для Кремля все більш токсичною.

— Потрібні нові дози руськомирського наркотику, щоб населення Криму виступило вдячною масовкою на виборах президента РФ, заплановані на 18 березня 2018 р.

Тимчук також вважає, що новина про «списання кредитів» з'явилася саме зараз не випадково.

— По-перше, ні брехня російських пропагандистів, ні маніпуляції російських прикордонників, які  провокують черги на КПВВ, вже не допомагають приховати той факт, що потік людей до Криму скоротився. Місцеві жителі починають відкрито нарікати, і це невдоволення просочується крізь ці інформаційні бар'єри.

По-друге, інцидент з турбінами «Сіменс» ще раз показав всім, хто хоч якось дорожить своєю репутацією і думає про майбутнє, що ніяких справ з окупованим півостровом краще не мати.

Тимчук також зазначив, що у списанні боргів особисто зацікавлений зрадник Володимир Константинов, власник компанії «Консоль», який називає себе «спікером Держради Республіки Крим», який заборгував українським банкам більше мільярда гривень у цінах 2014 року (частина боргів була у валюті).

— Прийняття зазначеного «закону» РФ ставить жителів Криму в дуже двозначну ситуацію. Укравши Крим, Путін намагається пов'язати злодійством якомога більше людей. Чимало кредитів взяли представники малого і середнього бізнесу, який внаслідок російської окупації опинився на межі розорення. Скориставшись «прощенням», вони стають заручниками путінського режиму, — резюмує експерт.

Як повідомляло QHA, в Росії прийняли поправки до федерального закону, який створює механізм «прощення» боргів жителів Криму українським банкам. За даними російської газети «Комерсант», розроблені проекти регіональних нормативних актів, згідно з якими борги до 5 млн. рублів (~ 2 млн грн) будуть списані всім, а великі суми — будуть «прощатися» у ручному режимі з урахуванням «особистих обставин» громадян або погашатися на дуже вигідних умовах.

ФОТО: інтернет

QHA