КИЇВ (QHA) -

Для того, щоб не множилися плани повернення Криму, необхідно зафіксувати у Конституції статус півострова як невід'ємного суб'єкта української держави. Про це колишній глава Служби безпеки України, лідер руху «Солідарність» Валентин Наливайченко заявив на прес-конференції в Інституті Горшеніна, коментуючи план нардепа Андрія Артеменка про передачу Криму в оренду Росії, передає кореспондент QHA.

— У Конституції написано що є, але те, що він (Крим) був, є і буде частиною України, незважаючи на окупацію, це необхідно прописати. Не треба цього боятися. Це для того, щоб не з'являлися такі плани і сумніви. Треба зняти будь-які питання або коливання з приводу Криму. Ні на сантиметр не можна відходити від цього. У цьому план Наливайченка, жодних інших не приймаю, заявив він.

Нагадаємо, член парламентської фракції Радикальної партії Андрій Артеменко передав план нормалізації відносин між Україною і Росією екс-раднику президента США Майклу Флінну незадовго до його відставки. У пунктах плану, крім іншого, значилася ідея проведення всеукраїнського референдуму про передачу Криму Росії в оренду на 50-100 років.

Посол України у США Валерій Чалий назвав план Артеменка грубим порушенням Конституції України і наголосив, що народний депутат не уповноважений представляти іноземним урядам від імені держави «якісь альтернативні мирні плани».

ФОТО: інтернет

QHA