КИЇВ (QHA) -

У лютому 2014 року армію хотіли застосувати проти учасників Революції Гідності.

Про це сьогодні під час допиту у справі про держзраду Віктора Януковича в Оболонському райсуді Києва повідомив колишній начальник Генштабу ЗСУ Володимир Замана.

За його словами, керівники Міноборони, СБУ і ГПУ намагалися переконати його відправити армію на придушення протестів.

— Протягом тижня відбувалися спроби підготувати наказ про застосування Збройних сил України у Києві. Це робив тодішній міністр оборони Павло Лебедєв "з метою посилення об'єктів і наведення конституційного ладу в столиці", — сказав Замана.

Він розповів також, що 18 лютого 2014 року мав зустріч з тодішнім главою СБУ Олександром Якименко і генпрокурором Віктором Пшонкою.

За словами Замани, вони намагалися переконати його у тому, що і законодавство, і введений на той момент план Антитерористичної операції дозволяють застосувати ЗСУ для придушення акцій протесту.

Колишній головнокомандувач повідомив, що погодився лише на перекидання військових вертольотів до Василькова Київської області.

Раніше QHA повідомляло, що начальник Генштабу часів Януковича Юрій Ільїн схиляв військових в Криму до держзради. Ільїн тричі намагався схилити до зради начальника Академії ВМС Гончаренка.

Раніше QHA повідомляло, що кримська міліція не чинила опір окупантам і добровільно здала свою зброю.

QHA